×

Najlepsze szpitale w Polsce

Najlepsze szpitale w Polsce

Czym jest opieka zdrowotna w Polsce?

Opieka zdrowotna w Polsce to bardzo złożony system. Ma wiele warstw, z lekarzami i specjalistami na szczycie hierarchii.

Polska służba zdrowia należy do najlepszych w Europie. Kraj ma bardzo wysoki wskaźnik oczekiwanej długości życia, który jest jednym z najwyższych w Europie. Są też jedne z najbardziej renomowanych szpitali w Polsce, jak Szpital Bielany czy Uniwersyteckie Centrum Medyczne.

Polski system opieki zdrowotnej oferuje powszechną ochronę wszystkim obywatelom i rezydentom posiadającym polską kartę ubezpieczeniową lub Niebieską Kartę UE.

1. Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny jest najważniejszą i najstarszą uczelnią w Polsce. Został założony w 1780 roku i jest jednym z najlepszych uniwersytetów w Europie

2. Szpital Śląski

Śląski szpital to szpital w Krakowie i jeden z największych szpitali w Polsce. Powstał na miejscu starego szpitala wojskowego, który spłonął w czasie II wojny światowej.

Szpital Śląski to duży publiczny szpital kliniczny z 1500 łóżkami i centralną lokalizacją w Krakowie. To także jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, co zostało docenione licznymi nagrodami, w tym tytułem najlepszego polskiego szpitala w rankingu The Polish Journal of Medicine.

Szpital Śląski zyskał międzynarodowe uznanie dzięki pracy z pacjentami z całego świata, m.in. z chorobami nowotworowymi, chorobami serca, cukrzycą i przeszczepami narządów. Szpital oferuje również usługi dla dzieci i młodzieży w zakresie opieki pediatrycznej, neurochirurgii, urologii i okulistyki.

3. Szpital Mazowiecki i Klinika Crichton-Hart

W 1818 roku pierwszy prezydent Polski hrabia Kazimierz Poniatowski założył w Warszawie szpital. W 1822 r. dr James Crichton-Hart założył klinikę opieki nad górnikami.

Szpital i przychodnia zostały zlokalizowane w dwóch przylegających do siebie obiektach przy ul. Powiśla w Warszawie od 1845 roku i są obecnie częścią Szkoły Medycznej Uniwersytetu Warszawskiego.

 

4. Narodowe Centrum Chorób Układu Krążenia „Serce Barta” – Instytut Kardiologiczny im. Bartłomieja Świderskiego w Warszawie

Narodowe Centrum Chorób Układu Krążenia „Serce Barta” to szpital w Warszawie. Jest największym ośrodkiem chorób układu krążenia w Polsce.

Szpital powstał na terenie dawnego Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. Została założona przez Polską Akademię Nauk, a jej pierwszym dyrektorem został dr Józef Bartel, pionier nowoczesnej kardiologii i założyciel polskiej szkoły kardiologicznej.

Narodowe Centrum Chorób Układu Krążenia „Serce Barta” dysponuje ponad 300 łóżkami, zatrudnia ponad 4500 pracowników, w tym ponad 3000 lekarzy i naukowców. Centrum obejmuje również cztery oddziały: Chorób Wewnętrznych, Kardiologii, Hematologii Klinicznej/Onkologii oraz Obrazowania Medycznego/Radiologii Zabiegowej i Diagnostyki.

Sprawdź:  https://doradcapodatkowy-lodz.pl/