×

Miejscowe środki znieczulające w makijażu permanentnym i zabiegach microblading

Miejscowe środki znieczulające w makijażu permanentnym i zabiegach microblading

Miejscowe środki znieczulające stosowane przed i podczas zabiegów makijażu permanentnego i microbladingu dostępne są w postaci kremów, żeli i płynów. W zależności od leczonego obszaru ciała, procedury te mogą wymagać zastosowania miejscowego znieczulenia miejscowego.

Sprawdź: Botoks Sosnowiec

Każde zastosowanie miejscowych środków znieczulających powinno być ukierunkowane i ograniczone do minimum, aby zapobiec możliwości wystąpienia skutków toksycznych. Nawet przy miejscowym zastosowaniu możliwe jest, że dostanie się do naszego układu nerwowego lub sercowo-naczyniowego. Stosowanie kremów znieczulających miejscowo na unaczynione partie skóry powoduje większe wchłanianie niż w miejscach, w których mamy niewielkie unaczynienie.

Kremy znieczulające są wchłaniane przez skórę właściwą i blokują receptory czuciowe przed przekazywaniem sygnałów bólowych wzdłuż włókien nerwowych skóry. To, jaki środek znieczulający należy zastosować, zależy od obszaru i długości mikropigmentacji. Specjaliści zaczynają od prokainy, która jest krótko działającym środkiem znieczulającym, inni wolą lidokainę o pośrednim czasie działania, tetrakainę i bupiwakainę mają długotrwałe działanie.

Gdy nasz zaprojektowany kontur jest pigmentowany, aby uchwycić kształt, a skóra jest uszkodzona, przechodzimy na środki miejscowe skuteczne na uszkodzoną skórę. Aby przedłużyć efekt odrętwienia, specjaliści zwiększają dawkę lub dodają substancje obkurczające naczynia krwionośne. Substancje te zmniejszają ryzyko krwawienia w miejscu aplikacji. Środki znieczulające mogą powodować reakcje alergiczne, od wysypki po wstrząs anafilaktyczny. Technicznie utwardzają tkanki i utrudniają wprowadzenie pigmentu.