×

Hiperpigmentacja – dermatolog wyjaśnia

Dermatolog z Świecia ze stetoskopem w ręku

Hiperpigmentacja – dermatolog wyjaśnia

Jeśli zmagasz się z ciemnymi plamami i przebarwieniami, to nie jesteś sama – zmaga się z nimi około 70% pacjentek gabinetów dermatologicznych. Jeżeli szukałaś jednego z nich, to możliwe, że wpisałaś w wyszukiwarkę hasło: “dermatolog Świecie”, ale nie przyniosło to odpowiedniego skutku. Z tego też powodu polecam korzystać tylko ze sprawdzonych usług.

Jeśli cierpisz z powodu hiperpigmentacji, jestem prawie pewien, że przeprowadziłaś badania, aby dowiedzieć się, czym dokładnie jest i co ją powoduje. Zdajesz sobie sprawę, że ten stan, w którym Twoja skóra staje się ciemniejsza w pewnych obszarach z powodu nadmiaru melaniny, może dotyczyć każdego odcienia skóry. (Te informacje są potwierdzone – mówi dermatolog Świecie) Być może odkryłaś, że hiperpigmentacja w Twoim przypadku może być spowodowana uszkodzeniami słonecznymi, zmianami hormonalnymi, trądzikiem lub stanem zapalnym.

Każdy powód może być dobry na skorzystanie z porady specjalistycznej. Dermatolog Świecie będzie wiedział co robić. Wystarczy znaleźć na internecie odpowiednie namiary.

 

Jak hiperpigmentacja wpływa na różne odcienie skóry?

Świeciowy dermatolog będzie teraz wyjaśniał dlaczego ta choroba skóry – jak każda inna – jest poważna i warta działań.

Hiperpigmentacja to poważna sprawa i wymaga poważnej pielęgnacji, ale należy najpierw zrozumieć kilka ważnych kwestii:

  • Osoby o ciemniejszej karnacji są naturalnie bardziej podatne na powstawanie ciemnych plam. Skóra już wytwarza melaninę, która nadaje jej ciemniejszy kolor, a kiedy hormony lub uraz powodują wzrost produkcji melaniny, jesteś bardziej podatna na hiperpigmentację. “Nie ma powodów do obaw – wyjaśnia dermatolog – wystarczy umówić się do odpowiedniego specjalisty od schorzeń skórnych, żeby upewnić się, że to nie jest nic groźnego”.
  • Niestety, leczenie ciemnych plam w przypadku ciemniejszych odcieni skóry jest trudniejsze. Należy być na tyle delikatnym, aby nie podrażnić skóry i nie doprowadzić do jej zaognienia do tego stopnia, że powoduje to powstawanie przebarwień pozapalnych.

Sprawdź: dermatolog Świecie

  • Osoby o jaśniejszym odcieniu skóry mają mniej ograniczeń, jeśli chodzi o zabiegi na przebarwienia, ponieważ ryzyko nadprodukcji melaniny jest u nich znacznie mniejsze. Osoby o jaśniejszych odcieniach skóry są jednak bardziej narażone na powstawanie ciemnych plam w wyniku uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca.