×

5 powodów, dla których szpitale powinny mieć dobrze oświetlone miejsce pracy

5 powodów, dla których szpitale powinny mieć dobrze oświetlone miejsce pracy

Korzyści z oświetlenia w szpitalu z dobrze oświetloną przestrzenią pracy

Szpitale są zwykle ciemne, z ograniczonym naturalnym oświetleniem. Jednak odpowiednie oświetlenie może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo szpitala i jego pacjentów. Oświetlenie w szpitalach ma wiele zalet, takich jak lepsza opieka nad pacjentem, zwiększona produktywność pracowników i niższe koszty energii. Szpitale odnoszą również korzyści z lepszej estetyki i ogólnie lepszego środowiska dla pacjentów i personelu. Istnieje wiele typów lamp szpitalnych, które można stosować w różnych sytuacjach, od lamp zadaniowych, przez oświetlenie ogólne pomieszczeń, aż po oświetlenie pogotowia ratunkowego. . Międzynarodowa Komisja ds. Oświetlenia (CIE) definiuje wartość CCT w kandelach/metr kwadratowy lub lumenach/metr kwadratowy jako jednostkę luminancji. Służy do pomiaru ilości światła wytwarzanego w danym punkcie lub na danym obszarze. Wartość CCT lamp jest często określana jako zakres, np. 500–600 cd/m². Oznacza to, że lampa emituje moc 500–600 świec na metr kwadratowy, podczas gdy lampa z żarnikiem wolframowym może emitować do 1500 mocy świec na metr kwadratowy. Ten typ specyfikacji odzwierciedla powszechną wiedzę, że im więcej emitowanego światła, tym jest jaśniejsze. Wartość CCT lampy odnosi się do jej zakresu temperatury barwowej. Temperatura barwowa 3000 K jest uważana za „ciepłą”, podczas gdy temperatura barwowa 4000 K jest uważana za „zimną”. Aby moc wyjściowa lampy naśladowała naturalny ludzki wzrok, musi mieć przybliżony zakres CCT mieszczący się w zakresie kolorów widzianych przez ludzi (tj. między 3100 K a 5300 K).

Jak wybrać najlepsze oświetlenie LED do swojego szpitala i co należy wziąć pod uwagę

Szpitale mają bardzo duże wymagania, jeśli chodzi o oświetlenie. Muszą być wystarczająco jasne, energooszczędne i trwałe. Oświetlenie LED jest najlepszym rozwiązaniem dla szpitali, ponieważ jest energooszczędne i działa do 50 000 godzin.

Jednak wybór najlepszego oświetlenia LED dla szpitala może być wyzwaniem ze względu na różne opcje dostępne na rynku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak temperatura barwowa, liczba lumenów na wat, dystrybucja światła i inne.

Reklama: Oświetlenie ogrodów

Wybór odpowiedniego oświetlenia LED do szpitala to trudne zadanie, ponieważ na rynku dostępnych jest tak wiele opcji o różnych funkcjach. Wybierając rozwiązanie oświetleniowe LED dla swojego szpitala, przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak temperatura barwowa, liczba lumenów na wat, dystrybucja światła i inne.

5 sposobów, w jakie oświetlenie wpływa na wrażenia pacjentów

Oświetlenie ma znaczący wpływ na doświadczenia pacjentów w szpitalach. Właściwe oświetlenie może zapewnić lepsze wrażenia podczas pracy. Może również pomóc w rekonwalescencji i zapewnić lepszą widoczność dla lekarzy i pielęgniarek.

Oto 5 sposobów, w jakie oświetlenie wpływa na wrażenia pacjenta:

– Tworzenie uspokajającego środowiska, które pomaga w regeneracji

– Poprawa widoczności pacjentów i personelu

– Zapewnienie komfortu pacjentom

– Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zwiększoną widoczność w sytuacjach awaryjnych

– Zmniejszenie zapotrzebowania na niepotrzebne leki